Anita tregon se si e рërkëdhel Ramuѕhi: Më gjuan nga të раѕmet


Spikerja e njohur e lajmeve në Radio Televisionin Publik të Kosovës, Anita Muçaj – Haradinaj, ka qenë njëra ndër të ftuarat në emisionin e radhës të “Shiko kush luan”.

Në një prej lojërave të këtij emisioni, ajo është gjendur përballë gazetares Rudina Xhunga në sfidën “Ndaje ose digju”.

Ajo duhej të tregonte të vërteten e një pyetje që do t’i parashtrohej nga kundërshtarja e skuadrës tjetër, në rastin konkret Rudina, ose në të kundërtën do duhej të shijonte ushqimet ekstrem pikante.

Në një nga pyetjet më provokuese që stafi kishte përgatitur për të, Anita nuk refuzoi të përgjigjet.

Ajo dha tri varioacione të ndryshme se si Ramushi e përkëdhel me dashuri, në momentet kur dëshiron të tregohet romantik.

“E para thjesht më kap surratin dhe më puth, e dyta:

Kur jam duke ecur, më jep edhe ndonjë shpullë…(duke iu referuar të pasmeve), ndërsa e treta më thotë:

Zemër, shpirt, këto të zakonshmet”, ka thënë në “Shiko kush luan”, spikerja e lajmeve në RTK.

Anita përndryshe ka gati dy dekada e martuar me Ramushin, ku nga kjo martesë kanë tre fëmijë: Gjinin, Hanë dhe Trimin