Ѕhuhet familja kоѕоvare në Ѕhqiрëri, роliсia jep detajet: Fëmija i mitur i mbijetuar ëѕhtë trаnѕроrtuar në ѕрitalin e Traumëѕ


Anëtarët e një familje kosovare kanë ndërruar jetë mbrëmjen e sotme në afërsi të një karburanti në Rrëshen pasi u përpl asën me një kamion. Policia bën me dije se vik timat janë dy prindërit dhe dy fëmijët.

Ndërsa i vetmi i mbijetuar nga familja është fëmija 5 vjeç, i cili është transportuar për në spitalin e Traumës pasi ndodhet në gjendje kritike. Mbetet e paqartë si ndodhi aks identi, ndërsa policia po punon për zbardhjen e rrethanave të ngj arjes.

Lezhë/Informacion paraprak: Në aksin rrugor Milot-Morinë, në afërsi të një karburanti në Rreshen, mjeti tip “Citroen” me të cilin udhëtonte një familje kosovare është përpl asur me mjetin tip kamion me drejtues shtetasin I.I.,banues në Kosovë.

Për pasojë kanë hu mbur jetën drejtuesi i mjetit tip “Citroen” , bashkëshortja e tij dhe 2 fëmijët dhe është pla gosur fëmija i mitur, i cili është transportuar në spitalin e Traumës Tiranë.

Grupi hetimor në vendngjarje punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes./faxweb