E gjeni dot se сila eshte aktorja ne fjale dhe filmat qe ajo ka luajtur ? Ja se si duket ajo tаѕhme ne mоѕhen 50 vjecare


Ajo nje nga aktoret me te bukura te viteve 89 90 dhe te gjithe e duan ate dhe rolin e saj te bukur te Komedia “Edhe ashtu edhe kështu”, me regji dhe skenar të Bujar Kapexhiut.

Por Sesilia Plasari ishte vetëm 23 vjeçe kur luajti në filmin “Edhe kështu edhe ashtu”.Por ajo tashme jeton ne France.

Me një stil flokësh të rrallë për kohën dhe një fytyrë ëngjellore ajo mahniti shikuesit me pamjen e saj gjatë asaj periudhe, ndoshta nga të paktat bukuri që shqiptarët mundeshin të përballeshin në atë periudhë ku mungonte çdo gjë.

Sesilia është pak më shumë se 50 vjeç dhe ruan të njëjtën fisnikëri e freski edhe pse vitet kanë kaluar.

Ne i urojme dite te bukura dhe plot qetesi.