Тërmeti me magnitudë 6.8 godet nјë tjetër ѕhtet, banorët në раnik


Gjatë natës që lamë pas një tërmet i fuq ishëm go diti Rusinë duke shkaktuar p anik mes banorëve.

Tërmeti ishte me magnitudë 6.8 dhe fatmirësisht nuk shënoi vik tima

Sipas institutit gjeofizik amerikan, USGS, tërmeti e kishte epiqendrën në kufi të Rusisë me Mongolinë.

Lëkundjet ishin mjaft të forta sidomos në kryeqytetin mongol Turt.