НОRОЅКОРI DIТОR, рër Ditën e Shtunë 9 Janar 2021


Dashi
Nesër nuk do të jetë më e mira për ju, veçanërisht në lidhje me dashurinë, prandaj përpiquni të qëndroni larg polemikave. Mundohuni të bëni minimumin por mos u dekurajoni: lajmet e mira do të vijnë në punë nga 12 janari.

Demi
Po përjetoni një fazë acarimi ndaj shumë njerëzve. Mundohuni të shtyni takimet për javën e ardhshme, projektet do të marrin hov. Së shpejti dashuria do ecë mirë. Nga 13 janari, Venusi i favorshëm do të sjellë lajme të këndshme.

Binjakët
Ju po vuani në punë por përpiquni që problemet e punës të mos ndikojnë përsëri në dashuri: përpiquni të jeni më pranë partnerit tuaj, pa ankth. Nëse ka diçka që nuk mund ta duroni më, është koha ta hiqni qafe atë.

Gaforrja
Horoskopi i Paolo Fox tregon se duhet të përpiqeni të kompensoni në dashuri kohën e humbur për të cilën po përpiqeni të organizoni një udhëtim ose një fundjavë romantike. Në punë, edhe nëse keni ide të mira, gjithmonë duhet të luftoni për t’u imponuar.

Luani
Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se gjërat kanë filluar të shkojnë në mënyrën e duhur në dashuri dhe nga data 13 gjërat do të përmirësohen më tej pasi Venusi nuk do të jetë më në të kundërtën tuaj. Edhe në punë problemet mund të kapërcehen në gjysmën e dytë të muajit.

Virgjëresha
Qetësi e sheshtë në dashuri: kush është vetëm nuk kërkon emocione të reja. Ju jeni përqendruar në punë dhe në investimin e parave: dikush ka kërkuar një kredi, ato para mund të përdoren mirë.

Peshorja
Horoskopi i Paolo Fox specifikon që do të duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm në dashuri pasi keni edhe Hënën e pabindur e cila mund të shkaktojë pak shqetësime. Ka ndryshime në punë: ju do të duhet të përshtateni me këto ndryshime.

Akrepi
Mundohuni të jeni të kujdesshëm sidomos në dashuri ku Hëna sjell shpërqendrime. Ju duhet të përpiqeni të pushoni pak më shumë, edhe nëse i gjithë angazhimi juaj kërkohet në punë tani.

Shigjetari
Mundohuni të jeni të kujdesshëm ndaj dashurisë dhe të përpiqeni të mos jeni xheloz dhe të mos zgjoni xhelozi, veçanërisht nëse ka histori klandestine. Sa i përket punës, duhet të gjejmë qetësi më të madhe.

Bricjapi
Horoskopi i Paolo Fox ju tregon se në dashuri ka mbërritur momenti i “brenda ose jashtë”: ju do të jeni në gjendje të kuptoni nëse është e përshtatshme të vazhdoni një histori apo jo. Në punë do të duhet të merrni vendime të rëndësishme.

Ujori
Kjo është një kohë interesante për takime dhe marrëdhënie ndërpersonale. Dita filloi mirë, por mbrëmja mund të mbaronte pak në nivelin fizik.

Peshqit
Nesër është një ditë pozitive për sa i përket dashurisë: përfitoni nga ajo për t’i dhënë shtysë çiftit. Nëse jeni beqar, mos u mbyllni në shtëpi dhe mos tregoni intolerancë në punë.