Si mendoni a do ta kaloj “PRAGUN” Vjosa Osmani ne zgjedhjet e reja?


Partia e re politike që është paralajmëruar nga Vjosa Osmani nuk do të mund të arrijë rezultat të kënaqshëm në zgjedhje, vlerësojnë analistët. Shkëlzen Maliqi dhe Faton Abdullahu thonë për Gazetën Express se kryeparlamentarja nëse garon pa bërë koalicion me ndonjë parti, mund të mos e kalojë fare pragun apo të arrijë vetëm 5,5%.

Në njëvjetorin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Vjosa Osmani ka paralajmëruar rikthim të fuqishëm të saj, duke thënë se së bashku me të do të kthehet edhe vullneti i qytetarëve për të shkapur vendin nga strukturat që e po e mbajnë të uzurpuar.