‘Ka ardhur momenti t’ja filloni nga e para’, Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

E Marte dhe Saturni ne Bricjap do jete ne kundershtim te plote me Asteroidin Sisyphus ne Gaforre. Saturni ne kete rast eshte kushtezimi qe na ve kufij ne menyren e levizjes. Duke kerkuar te arrijme ne majë te suksesit te qellimeve tona, nuk duhet te shperdorojme energjite dhe duhet te shmangim cdo perpjekje te kote. Perpjekje e kote ne kete periudhe eshte t’i mohojme vetes gezimin kenaqesine e nje lidhjeje apo te nje bashkepunimi dhe te behemi melankolik. Metoda te errta apo levizje te nendheshme dhe sjellje manipuluese do perpiqen t’ju largojne nga qetesia e jetes ssuaj dhe t’ju fusin ne udhekryq psikologjik. Do ndjeni se ne nje raport personal thjesht do duan t’ju rufisin energjine apo talentin e mundesite tuaja.

Dashi
Nje perpjekje e kote dhe nje cikel faull ne jeten tuaj per te perfituar ne lidhje me familjen dhe te tjeret qe ju te arrini ne nje pozicion karriere apo dominance

Demi
Do ta ndjeni shume te veshtire te kaperceni nje veshtiresi qe perseritet e perseritet ne jeten tuaj. Duhet te merrni nje vendim ne lidhje me te ardhmen dhe te largoheni nga kjo veshtiresi

Binjaket
Cfaredo qe te beni ju duket se arrini larte dhe pastaj bini poshte ne menyre spektakolare. Ka ardhur momenti t’ja filloni nga e para por rezultati i pasigurt

Gaforrja
Ju tashme jeni te denuar dhe cfaredo qe te beni nuk do dilni dot nga kurthi ku keni rene. Ose pranoni nje humbje dhe hiqni dore ose kjo do zgjase pa kuptim si dhimbje

Luani
Shpirterisht jeni ne nje moment qe nuk i lejoni vetes te pranoj gabimet. Ul e ngri shkembin ne malin e qenies tuaj dhe do kuptoni qe duhet t’i jepni fund

Virgjeresha
Nese dikush eshte bere armik me ju nuk mund te behet mik dhe nese dikush nuk ju do nuk mund t’ju doje. Prandaj hiqni dore nga marrezite e perpjekje te kota ne jeten personale

Peshorja
Mund te arrini lart ne karriere por mos kerkoni te arrini me lart pasi do bini poshte nga pakujdesia. Qendroni ne ato mundesi reale pa u stermunduar per nje ceshtje te kote

Akrepi
Ka disa kufij qe nuk ju lejojne te zgjeroni mundesine e kontakteve dhe miqeve me te mire. Por duhet te kuptoni qe zgjerimi i tregut tani per tani eshte situate e pamundur

Shigjetari
Mund te tentoni nje clirim ekonomik te madh por ne momentin me te larte te tij fillon renia. Ju duhet te kuptoni limitet tuaja ne aspektin e qellimeve dhe mundesive

Bricjapi
Nje menyre e mire sot per tu dhene fund perpjekjeve tuaja pa mbarim ne nje lidhje apo bashkepunim eshte te vendosni vete cfare doni dhe ta merrni

Ujori
Nje pengese e punes qe gjithmone vete mire dhe pastaj kthehet keq ju behet si nje fobi. Tashme e kuptoni qe edhe nese deshironi disa rruge jane mbyllur. Mos tentoni me kote per nje ceshtje qe s’jep me

Peshqit
Ne dashuri do rrotulloheni e do ktheheni ne te njejtin vend nga jeni nisur. Nese ndodh kjo hiqni dore. Mos ja filloni perseri nga e para ne te njejtin vend.