Ѕhрërthimi në Ferizај: 24 të lënduar, 2 në gјеndje të rëndë


Në 24 ka shkuar numri i të lënduarve si pasojë e shpë rthimit të një bo mbole gazi në një restorant në Ferizaj, raporton Gazeta Express.

Dy nga të lënduarit janë në gjendje të rëndë dhe janë dërguar për shërim në QKUK në Prishtinë, këto informacione i ka konfrmuar për Gazetën Express kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Ferizajt, Shukri Jashari.

Akoma nuk dihen shkaqet e shpërthimit.