“Gјеѕ gјеѕ hë ça ka?”, zbardhet рërgjimi i telefonatës para vrаѕјеѕ. Рërрarim Ademi i lυtet Kristinëѕ: Dua 2 minuta…


Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga ngjarja e rèndè që ndodhi pak ditë më parë në zonën e Astirit në Tiranë, ku Përparim Ademi qèllôi për vdèkjè dy motrat, Zhaneta Metanin dhe Kristina Bardhin.

Ndërkohë, “Shqipëria Live” ka publikuar disa përgjime bisedash telefonike, mes të cilave edhe një bisedë mes Kristinës dhe Përprimit, pak ditë para vrásjès.

Në pèrgjím dëgjohet se si Përparimi i kërkon Kristinës ta takojë dhe të flasë me të, por kjo e fundit e rèfùzon, duke i thënë që nuk do të flasë në asnjë mënyrë me të.

Pèrgjími:
Kristina: Ça do, për ça merr në telefon, si e ke hallin?
Përparimi: Mirmëngjes
Kristina: Gjes Gjess, hë ça ka?
Përparimi: Po ça do ketë, të pashë që ishe zgjuar e të mora

Kristina: E ça do ti?
Përparimi: Dua të flas 2 minuta me ty dhe asgjë tjetër
Kristina: Absôlùtisht, as edhe një gjë
Përparimi: Dy minuta, jo në shtëpi

Kristina: Jo fare
Përparimi: Po dua të flas me ty mi Vera, po pse nuk pranon, ku të duash ti, afër shtëpisë
Kristina: Ore nuk dua fare, fare

Përparimi: Mirë, mirë, do që të flasim në mesanger
Kristina: Hape pak mesanger-in ça ke me më thënë