Shihni раmjet/ Ѕi janë рërрlаѕur kokë më kokë makinat në Elbаѕаn. Fugoni iѕhte i mbuѕhur me turiѕtë që kishin ardhur nga…


Një aks ident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në a ksin Elbasan-Metalurgji. Nga të dhënat dhe pamjet që korrespondenti i “Panorama” ka siguruar bëhet fjalë se në asindet janë përfshirë një mjet tip fugon dhe një makinë e vogël.

Paraprakisht dyshohet se të plagosur kanë mbetur nëntë persona. Mësohet se fugoni ishte i mbushur me turistë që po ktheheshin nga lindja e vendit, ku kishin qëndruar për dy ditë, me një guidë.

Sikurse shihet edhe nga pamjet përplasja kokë më kokë e të dy mjeteve ka bërë që pjesa e përparme e tyre të pësojë shumë dëmtime.

Ndërkohë policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aks identit.