Рarashikimet e muajit janar 2021 рër të gjithë ѕhenjat e zodiakut siраѕ Jorgo Рullës


Tarot astrologjike të janarit 2021 zbulojnë se këtë muaj do të kemi mundësinë të reflektojmë për gabimet e djeshme, të përdorim përvojën që kemi fituar dhe të përcaktojmë të ardhmen mbi një bazë më të fortë! Muaji i parë i vitit është jashtëzakonisht pozitiv dhe do të shpërblejë cilindo që ka punuar vërtet shumë deri më tani.

KARTA TAROT JANAR 2021 – SHENJTORI

Karta Tarot që përfaqëson janarin është karta e 5-të e Arkanës së Madhe, Shenjtorit. Viti fillon me ngjarje të çuditshme, shumë prej tyre do të jenë të pashpjegueshme dhe do të jenë si një mesazh, një ndihmë dhe një mbështetje që synon të na zgjojë! Kjo kartë na nxit të heqim pluhurin nga dollapi i së kaluarës, përvojat tona të vjetra dhe kujtimet tona të vjetra, në mënyrë që të hedhim hapin tjetër për një fillim të ri!

Marrëdhëniet kanë zhvillime misterioze dhe të çuditshme!

Muaji i parë i vitit do të përcaktojë shumë, cilat marrëdhënie do të vazhdojnë dhe do të ecin përpara dhe që së shpejti do të përfundojnë ciklin e tyre dhe do të përfundojnë! Do të ketë shumë ngjarje të fshehura, ose situata që nuk janë trajtuar kur duhej të ishin, të cilat tani do të dalin në dritë, duke kërkuar një zgjidhje! Historitë e vjetra të dashurisë që ishin të ngrira, do të shpërthejnë përsëri, ndërsa romancat e reja të dashurisë do të kenë diçka të fshehtë dhe të pazbuluar!

Në cështje profesionale dhe financiare, dëgjoni instiktin tuaj!

Në fushën e punës dhe financave, jeta na imponon logjikë, por këtë muaj gjërat janë pak më ndryshe … Intuita do të ndihmojë shumë në marrjen e vendimeve të duhura, të cilat do të kenë një ndikim katalitik për të ardhmen! A doni të ndryshoni punë? Mos u magjeps nga fjalët që dëgjon, mos u ndiko nga të tjerët, dëgjo instiktin tënd! A doni të bëni një investim financiar? Mendoni vetë për të dhënat! Sa për financat? Muaji ofron mundësinë për të shlyer borxhet e së kaluarës! Lexoni më poshtë shenjën tuaj të zodiakut për të marrë një ide më të plotë të muajit dhe më pas shikoni se si do të shkojë i gjithë viti në Tarot 2021.

Dashi – Perandoresha

TE PERGJITHSHME: Muaji i parë i vitit fillon në mënyrë krijuese, të lumtur, me shumë dëshira të realizuara. Në janar do të ndjeni se ka tokë pjellore në shumë nga punët tuaja personale! Marrëdhëniet me njerëzit e afërt, familjen apo miqtë do të jenë plot ngrohtësi dhe butësi, ndërsa në të njëjtën kohë këtë muaj do të shijoni frytet e disa përpjekjeve të së kaluarës.

DASHURIA: Momentet e këtij muaji do të jenë të buta! Përqafimi i partnerit do t’ju ??ngrohë në netët e ftohta të muajit të parë të vitit dhe do t’ju ??mbushë zemrën me emocione të bukura. Ndjenjat tuaja marrin një formë më serioze. Nëse nuk jeni në një lidhje, atëherë prisni që një person i ri do t’ju magjepsë dhe do t’ju bëjë të merrni perspektivën e fillimit të një lidhjeje të re më seriozisht!

PUNA DHE EKONOMIA: Një fillim i ri profesional do t’ju mbush me kreativitet dhe shumë ide! Në të njëjtën kohë, një lehtësim i madh financiar do t’ju ndihmojë të zgjidhni disa nga çështjet tuaja në pritje, ndërsa në të njëjtën kohë do të jeni në gjendje të lëvizni më rehatshëm dhe të kaloni mirë!

Demi – Perandori

TE PERGJITHSHME: Viti i ri fillon dinamikisht, me ju duke ditur më shumë se kurrë se çfarë dëshironi dhe si mund ta pushtoni atë. Në muajin e parë të vitit, nuk do të bëni kompromis me asgjë më pak se atë që dëshironi, ndërsa në të njëjtën kohë do të punoni mjaft dinamikisht dhe me vendosmëri dhe do të gjeni zgjidhje për problemet që deri tani dukeshin të pakapërcyeshme! Shmangni sjelljen egoiste!

DASHURIA: Viti i ri fillon me një gjendje shpirtërore pushtuese për romancën tuaj! Atë që keni vënë në “sy” do të arrini ta bëni realitet, edhe nëse keni nevojë të lëvizni më drejtpërdrejt dhe me vendosmëri! Një qëllim erotik do të bëhet realitet, ndërsa kënaqësia që do të merrni nga një pushtim erotik do të jetë e madhe!

PUNA DHE EKONOMIA: Në janar ju jeni duke ndjekur një pozicion më të mirë profesional, një punë më të mirë apo edhe një kurs më të mirë financiar! Ky qëllim do t’ju bëjë të lëvizni në mënyrë drastike, pa u dorëzuar! Do të jetë një person që do t’ju mbështesë në qëllimet tuaja personale! Deri në fund të vitit do të keni arritur një arritje të rëndësishme, si profesionale ashtu edhe financiare.

Binjakët- Magjistari

TE PERGJITHSHME: Problemet e djeshme duket se ju kanë dhënë mësime të rëndësishme dhe viti i ri fillon me ju të dini më mirë se kurrë, si vlerën tuaj ashtu edhe rrugën që dëshironi të ndiqni. Në këtë muaj të vitit, ju pushtoni një dëshirë për të cilën keni punuar shumë shumë gjatë muajve të kaluar. Përveç kësaj, një udhëtim është në programin e këtij muaji.

DASHURIA: Karta e Magjistarit tregon martesë, përkushtim dhe stabilizim në romancë! Pra, nëse tashmë jeni në një marrëdhënie të përhershme, lajmet janë të këndshme dhe do të doni të bëni hapa për ta bërë lidhjen tuaj më të qëndrueshme dhe serioze! Nëse nuk jeni në një lidhje, atëherë këtë muaj do të hyjë në jetën tuaj një person, me të cilin do të jeni në gjendje të keni një rrugë shumë të mirë të përbashkët.

PUNA DHE EKONOMIA: Janari ju ndihmon të zhvilloni njohuritë dhe përvojën tuaj në fushën në të cilën operoni profesionalisht! Ka shumë fillime të reja që ju ofrojnë knoë-hoë por edhe mundësi për zgjerim të mëtejshëm! Financat janë në një situatë më të favorshme, kështu që ju mund të përcaktoni më mirë detyrimet tuaja!

Gaforrja – Të Dashurit

TE PERGJITHSHME: Një vit i ri ka filluar dhe ju jeni në entuziazëm dhe dëshirë të madhe për të përmbushur gjithçka që keni vendosur si synime! Gëzimi ju mbingarkon, ndërsa krijimtaria, imagjinata dhe dëshira për të shijuar gjithçka që ju ka munguar, është e madhe! Këtë muaj do të kaloni mirë, do të argëtoheni dhe do lini pas ca detyrimet dhe kufizimet.

DASHURIA: Janari është një muaj mjaft erotik, me vitin që fillon me shumë entuziazëm dhe mall për flirtim dhe konfirmim erotik! Zemra juaj do të rrahë në ritmet e çmendura të dashurisë dhe marrëdhënia juaj e qëndrueshme do të rifreskohet ndjeshëm! Sa për ju që nuk jeni në një lidhje, muaji ju ofron shumë mundësi për të takuar këtë mashkull që do të bëjë që papritmas të bini në ritmin e dashurisë!

PUNA DHE EKONOMIA: Ju keni dëshirën për të bërë ndryshime në punën tuaj, për të gjetur mënyra të reja në të cilat do të zhvilloni dhe zhvilloni karrierën tuaj! Krijimtaria juaj do t’ju ndihmojë të gjeni zgjidhjet e duhura. Sa i përket financave tuaja, ndërsa ato konsiderohen të favorshme, tendenca juaj për të humbur ju bën të qëndroni bosh me portofolin tuaj!

Luani – Arma

TE PERGJITHSHME: Suksesi është mënyra e vetme për ju Luani në fillim të vitit 2021! Ka perspektiva për të përmirësuar cilësinë e jetës tuaj të përditshme në mënyra të ndryshme! Marrëveshje të reja, disa lëvizje, por edhe arritje të mëdha ju bëjnë të ndryshoni formën e jetës tuaj të përditshme! Tani mund të arrini një qëllim shumë të rëndësishëm, pasi do të keni edhe mbështetjen e njerëzve tuaj.

DASHURIA: Parathënie e mirë, flirt dhe konfirmimi emocional që ju nevojitet si një Luan, por në “për këto” ai që kërkoni është njeriu juaj! Ai që dnë gëzio të jetë pranë jush si me ashtu edhe në hidhërime… Kështu që këtë muaj rishikoni “dëshirat” tuaja, kërkoni dhe pushtoni cilësinë në jetën tuaj romantike! Ka qëllime, mendime dhe dëshira për diçka më të përhershme dhe serioze. Ky muaj ju jep dyert e hapura për të arritur qëllimet tuaja!

PUNA DHE EKONOMIA: Arritja më e rëndësishme e janarit është njohja që do të merrni në biznesin tuaj! Rrethi juaj i takimeve do të rritet, besimi në emrin tuaj do të fillojë të rritet dhe sugjerimet dhe mundësitë nuk do të mungojnë. Financat duket se janë shumë më të mira, krahasuar me muajt e kaluar.

Virgjëresha – Drejtësia

TE PERGJITHSHME: Një shprehje e vjetër popullore thotë atë që mbillni do të korrni. Sa e vërtetë fshihet pas këtyre fjalëve të cilat do t’i kuptoni plotësisht në muajin e parë të vitit. Gabimet e djeshme duket se kanë një ndikim në jetën tënde tani… Ndërsa përpjekjet tuaja, është koha të njiheni duke justifikuar përpjekjen dhe luftën tuaj!

DASHURIA: Durimi që keni treguar në fushën e romancës suaj do të tregohet i mirë! Këtë muaj marrëdhënia juaj me partnerin do ekuilibrohet, do afroheni dhe situatat e vështira të së kaluarës do të kapërcehen. Sa për ju që nuk jeni në një lidhje, mbase është koha të mendoni dhe të rishikoni se kush është partneri ideal për ju!

PUNA DHE EKONOMIA: Bashkëpunimet tuaja do të thithin të gjithë interesin tuaj në këtë muaj të vitit. Do të ketë ngjarje dhe zhvillime që do t’ju duhet të mbani një qëndrim asnjanës duke ruajtur ekuilibrin. Këto situata nuk do t’ju shqetësojnë, por disi do t’ju besdisin! Financat tuaja janë në një fazë të qëndrueshme këtë muaj!

Peshorja – I vetmuari

TE PERGJITHSHME: Viti fillon dhe ju duhet të rishikoni disa situata, mund të mendoni se ka ardhur koha të relaksoheni, të qetësoheni dhe të mendoni mirë për qëllimet për vitin e ri! Këtë muaj do të shihni më me pjekuri disa situata që ju kanë shqetësuar në të kaluarën. Do të largoheni nga njerëzit që nuk ju meritojnë ose që ju kanë bërë padrejtësi në të kaluarën.

DASHURIA: Ngecja dhe shqetësimet për romancën ju bëjnë të mendoni dhe fatkeqësisht këtë muaj nuk mund të themi se i keni pasuritë tuaja në dashuri! Një histori e vjetër dashurie ju shqetëson, ose marrëdhënia juaj nuk është në një fazë kaq të mirë! Në çdo rast, muaji ju ndihmon të bëni një vlerësim dhe të rimendoni atë që dëshironi për kursin tuaj.

PUNA DHE EKONOMIA: Kushtojini vëmendje këshillave që do të dëgjoni nga një person më me përvojë se ju dhe që do të dëshironi t’ju udhëzojë siç duhet në punën tuaj! Këtë muaj do të jeni të detyruar të merrni disa nga punët tuaja profesionale dhe financiare më seriozisht dhe me përgjegjësi. Ju do të duhet të bëni sakrifica, lëshime dhe kompromise!

Akrepi – Rrota e Fatit

TE PERGJITHSHME: Ndërsa viti ndryshoi, po kështu ndryshojnë shumë situata në jetën tuaj në këtë muaj të vitit! Ngjarje të papritura papritur, ndryshime të paparashikueshme, mesazhe të lumtura dhe sugjerime që ndryshojnë të dhënat tuaja, ju bëjnë të shihni gjërat krejtësisht ndryshe këtë muaj! Fati juaj më në fund është i hapur, por ju duhet t’i kushtoni vëmendje zgjedhjeve tuaja në mënyrë që të përdorni si duhet mundësitë që do t’ju jepen!

DASHURIA: Ju nuk e prisni por do të shihet… nuk e imagjinoni por do të ndodhë… është diçka më e fortë se ajo që keni menduar dhe zhvillimet do të ndodhin krejtësisht të papritura gjë që do t’ju bëjë të rishikoni atë që keni ditur për marrëdhëniet dhe dashurinë! Ndërsa e kuptoni këtë muaj, dashuroheni papritur… thjesht shikoni të mos bëni sallatë duke ngatërruar të vjetrën me dashurinë e re!

PUNA DHE EKONOMIA: Karta e Rrotës së Fatit është jashtëzakonisht e favorshme për profesionet që lidhen me udhëtimet, jashtë vendit apo edhe teknologjinë! Nëse jeni aktiv në këta sektorë, atëherë muaji do të jetë unik, me mundësi zhvillimi shumë të rëndësishme! Por, cilido qoftë profesioni juaj këtë muaj, do të ketë ndryshime, riorganizime, të cilat mund t’i përdorni në avantazhin tuaj!

Shigjetari – Fuqia

TE PERGJITHSHME: Viti fillon me gjetjen e guximit tuaj, dinamizmin tuaj por edhe shpresën tuaj se gjithçka do të shkojë mirë, saktësisht siç e dëshironit dhe prisnit. Muaji i parë i vitit ju ndihmon të afroheni me njerëzit nga të cilët jeni në një distancë. Dëshira juaj do të jetë më e madhe, ndërsa në të njëjtën kohë do të jeni në gjendje të falni dikë që ju ka zhgënjyer në të kaluarën.

DASHURIA: Në janar ka zhvillime që ju lidhin më emocionalisht me partnerin tuaj! Nevoja juaj për shoqëri do të jetë më e madhe, ndërsa dashuria që do t’ju ??japë partneri do t’ju ??bëjë të largoni çdo pasiguri. Sa për ju që nuk jeni në një marrëdhënie, këtë muaj do të jeni më i hapur nga ana shoqërore gjë që do t’ju ndihmojë të rrjetëzoheni.

PUNA DHE EKONOMIA: Pozicioni juaj profesional është forcuar në fillim të vitit dhe ka diskutime për një zhvillim të mëtejshëm që ju bën shumë të lumtur. Nëse nuk punoni atëherë do të merrni ndihmë këtë muaj dhe do të jeni në gjendje të gjeni një punë. Sa i përket financave, ato janë në një periudhë që ngadalë po përmirësohet, pavarësisht nëse detyrimet tuaja janë të shumta dhe ju jeni akoma i stresuar.

Bricjapi – I varuri

TE PERGJITHSHME: Viti i ri fillon pak me vështirësi, por edhe me konfuzione. Ka vonesa rreth jush që ju shtyjnë. Paqartësitë ju sjellin në dilema ndërsa psikologjia juaj do të ketë ulje dhe ngritje… Ajo që ju duhet për të zbutur është entuziazmi juaj që mund t’ju çojë në rreziqe, të cilat pas një kohe do të pendoheni hidhur. Muaji mbart rreziqe të mashtrimit, prandaj frenohuni!

DASHURIA: Mos u magjeps nga një prani e bukur dhe disa fjalë të bukura… shiko pak më thellë dhe më thelbësisht situatat, në mënyrë që të mos mashtrohesh dhe në fund të hidhrohesh! Këtë muaj mund të investoni emocionalisht në një histori dashurie që është e pasigurt, por edhe problematike. Tregoni përmbajtje në atë që ndjeni!

PUNA DHE EKONOMIA: Në janar duhet të punoni mjaft e strukturuar në biznesin tuaj, sepse mund ta shtypni atë dhe të bëni gabime, ose të silleni në mënyrë të paqëndrueshme, gjë që do të sjellë pasoja! Organizoni kohën tuaj, punën tuaj më mirë dhe kushtojini vëmendje të veçantë nënshkrimit të marrëveshjeve profesionale ose financiare.

Ujori – Vdekja (RILINDJA)

TE PERGJITHSHME: Me vitin e ri ju merrni vendimet përfundimtare për të përfunduar situatat që vitin e kaluar ju bënë të hidhëruar dhe të zhgënjyer! Muaji nuk është i lehtë, por gjatë procesit ai do të provojë se është shëlbues, sepse do t’ju ndihmojë të shpëtoni nga situatat që ju penguan në zhvillimin tuaj personal.

DASHURIA: Jeta juaj romantike është në një fazë kalimtare ku duhet të merrni vendimet përfundimtare. Duhet të shmangni momentet nostalgjike të së kaluarës dhe do të duhet të mendoni më shumë për të tashmen dhe të ardhmen. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, do të konsideroni seriozisht nëse do ta vazhdoni atë ose nëse do t’i jepni fund. Nëse nuk jeni në një lidhje, do të pushoni së shpresuari për një ribashkim me një person nga e kaluara juaj!

PUNA DHE EKONOMIA: Disa rirregullime që do të bëhen në biznesin tuaj, do t’ju zhgënjejnë! Gjatë muajit, disa nga bashkëpunimet tuaja mund të përfundojnë, ose mund të detyroheni të ndryshoni vendin tuaj të punës. Çfarëdo pengese që të del përpara do të jetë për të mirën tënde! Financat po ju shtyjnë për ca kohë më gjatë…

Peshqit – Parandalimi

TE PERGJITHSHME: Fillon një vit i ri dhe mendimi juaj i parë është që nuk duhet të përsërisni të njëjtat gabime të djeshme. Këtë muaj ju kërkoni falje, shtoni ujë në verën tuaj, tërhiqeni dhe jepni më të mirën tuaj për njerëzit që doni. Ju mund të keni frikë nga e nesërmja, por marrëdhëniet tuaja do të ngrohin zemrën tuaj dhe do të largojnë çdo pasiguri për të nesërmen.

DASHURIA: Në janar vjen shërimi i ndjenjave tuaja! Kjo do të thotë që nëse tashmë jeni në një lidhje, atëherë do të kapërceni disa grindje të së kaluarës me partnerin tuaj. Nëse nuk jeni në një lidhje, atëherë nuk ju fsheh se këtë muaj ka shumë të ngjarë që të keni një ribashkim me një person nga e kaluara.

PUNA DHE EKONOMIA: Viti fillon me shumë diskutime për bashkëpunimet e reja të ardhshme. Kjo ngjarje ju jep shpresë dhe gëzim…! Disa probleme profesionale dhe financiare do të tejkalohen, ndërsa në të njëjtën kohë do të keni disa lajme për të cilat po prisnit. Financat tuaja po përmirësohen ndjeshëm. Disa para që ju detyrohen tani janë në duart tuaja!