“Më bëri të kuptoj më shumë se kurrë”- Arbana refΙektοn për vitin 2020 dhe kujton ngjarjet që u përbaΙΙ: Nisi me hu-mbje të madhe, teksa nuk pushοja së qa-ri për …

Moderatorja Arbana Osmani në prag të ndërrimit të viteve ka ref-lektuar për 2020-ën. Ajo ka kujtuar momentet e vësh-tira dhe të bukur që kaloi gjatë këtij viti.
Në një postim në Instagram ku ndau edhe disa foto me ndjekësit, moderatorja u shpreh se për shumë arsyen 2020-ta do jetë i paharrueshëm për të dhe do e kujtojë gjithmonë si “viti që e bëri të kuptojë më shumë se kurrë”.

Arbana Osmani zbuloi se nisi me një hu-mbje të madhe, vd-kjen e gjyshes së saj dhe ndërsa qante për të Zoti i bëri një dhuratë pasi dy ditë më vonë mësoi se ishte në pritje të fëmijës së saj të dytë, Diellit.

Por teksa priste që pranë saj në momentin e ardhjes në jetë të vogëlushit të kishte mamanë, kjo nuk ndoshi për shkak se prindërit e moderatores ishin të inf-ektuar me CO-VID, që sipas Arbana Osmanit, “i tr0nditi jo pak”.

Postimi i plotë:

Viti qe po le pas per shume arsye do jete i paharrueshem per mua, por ne menyre te veçantë do ta kujtoj gjithmonë si vitin që më “beri te kuptoj me shume se kurre” se cfare eshte vertet e rendesishme ne kete jete. Nisi me nje hu-mbje te madhe, vd-kjen e Nanes, e teksa nuk pushoja dot se qa-ri per gjyshen e shtrenjte, si nje dhurate prej Zotit, dy dite me pas mesoj qe pres nje femije tjeter dhe befas ne shpirtin tim lindi Dielli.

Nje femije qe nje nate para se te shkoj ta lind ne mate-rnitet, nuk do te mund ta prisja duke patur prane nenen time sic e kisha menduar, sepse vu-ante bashke me babin sem-undjen nga Co-vid qe i tr0nditi jo pak. Ka qene nje vit ku nuk kam shetitur vendet e botes, por kam zbuluar boten brenda shtepise sime. Jam detyruar te nderpres emisionin por jo emocionet.

Nuk isha dot ne ekranin e tv, por kam qene ne kuzhinat e te gjithe shqiptareve. Ka qene viti kur puna ime e 20 viteve eshte shperblyer me nje nga kontratat me te rendesishme financiare dhe viti kur ndertuam shtepine tone te vogel te enderrave.

Ishte gjithashtu viti kur me shume se kurre me pare kam zgjedhur te jem akoma me prane jush ne kete platforme sociale. Dhe kjo, me ka bere te lumtur. Faleminderit qe kemi ndare bashke kete vit plot sfida, te pazakonte, por gjithsesi te çmuar pafund, per atë çka na mesoi. Gezuar te gjitheve, ju dua.