I fundit! Tjetër hum bje për bluzat e bardha, Соνid-19 i merr jetën mjekut te njohur

Mjeku Ilirjan Draçi ka ndërruar jetë, pasi ishte infe ktuar me Co vid-19. Lajmin e hidhur e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Manastirliu shkruan se Draçi ishte një mjek që shërbeu me profesionalizëm dhe se nuk ia doli dot të mundte vi rusin e pabesë.

“Dr. Ilirjan Draçi ishte mjeku që me profesionalizëm e përkushtim i shërbeu komunitetit të banorëve të Tiranës për vite e vite me rradhë si mjek dhe drejtues në poliklinikën e specialiteteve nr.1. Dr. Ilirjani nuk ia doli në betejën me virusin e pabesë me gjithë përpjekjet e mëdha të kolegëve në spitalin Infektiv. E trishtuar nga kjo humbje e madhe për të gjithë ne. Do na mungojë shumë energjia e pashtershme dhe shpirti i sakrificës së një mjeku model, qytetari të mirë dhe drejtuesi të zotë. U prehsh në paqe dr. Draci. Ne do ta fitojmë lu ftën ndaj këtij ar miku të padukshëm të gjithë #bashkë!”- shkruan Manastirliu