Foto/E nisi si rrobaqese, mediat britanike ‘çmenden’ nga policja bionde shqiptare qe punon ne fshat !!!

Para pak ditësh, JOQ Albania bëri publike në media, foton e polices më ‘ h ot’ të Kosovës, Linda Aliut, ku shfaqej me uniformën e Policisë së Kosovës, duke mbajtur ar më në dorë. Pas kësaj, mediat e huaja nuk kanë pritur dhe kanë nisur që ta ‘marrin nëpër gojë’ emrin e saj. Si duket fotografitë e saj, të postuara në Instagram, ku shfaqet shumë joshëse e veshur me bi kini, kanë bërë bujë në mediat e huaja duke e cilësuar atë si një police e nx ehtë me gj oksin më të madh.

Mediat e huaja e shohin Aliun, si një vajzë që po e shijon shumë punën e saj. Në mediat e huaja theksohet se policja kohë më parë ka punuar si rrobaqepëse në një fabrikë lokale, teksa më pas zgjodhi të aplikonte për police. Pas diplomimit, Linda nisi të punojë si police rrugore në fshatin Gadimja e Epërme në Kosovë. Pas fotos, policja ka marrë shumë oferta nga kompani të ndryshme modelingu, teksa shumë fansa e kanë kontaktuar atë në internet për ta uruar për punën e re. Ajo ka deklaruar se të qenit oficer policie kishte qenë gjithmonë ëndrra e saj.

Policja:

Unë kam nisur të punoj në fillim në një fabrikë dhe kjo ishte një ndihmë për të filluar jetesën, por kjo bëri që të lind dëshira për të qenë një oficer policie, dhe vendosa të ndiqja ëndrrën time.