Аkѕidenti i rënde në tunelin e Еlbаѕаnit/ Ја раmjet e rënda të makinës ѕë bërë соpë-сорë, çfarë ka ndodhur me dу ѕhoferët që ngeсën brenda(Video)

Mesditën e sotme një aksident i frikshëm ndodhi në brendësi të tunelit të Elbasanit. Këto janë pamjet e aks identit të rëndë. Përpl asje e fuqishme ndodhi mes një makine tip “Ford” dhe një tjetër automjeti tip “Audi”.

Faktor duket se ka qenë shpejtësia e lartë dhe manovrat e drejtuesit të makinës “Ford” që humbi kontrollin e mjetit, duke marrë përpara “Audin”.

Siç shihet nga këto pamje makina ka marrë dëme të mëdha si në pjesën e përparme ashtu edhe të pasme, duke u shtypur dhe bërë copë-copë.

Fatmirësisht kanë shpëtuar për mrekulli dy persona që gjendeshin në mjetin tip “Ford” dhe drejtuesi i “Audit”.

Si pasojë e aks identit të rëndë trafiku me drejtim Elbasan-Tiranë u bllokua për afro 1 orë.

Me date 24.12.2020, rreth orës 12:10, në afërsi të tunelit e rrugës Tiranë-Elbasan, janë përfshirë në përpl asje dy mjete. Si pasojë e aks identit janë dë mtuar të dy drejtuesit e mjeteve, të cilët po dërgohen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.