Mediat Gjermane Japin Lajmin E Madh: “Albin Kurti Në Pragun E Pushtetit”

Mediat gjermane japin lajmin e madh: “Albin Kurti në pragun e pushtetit”

Gazeta “Neue Zürcher Zeitung” nën titullin “Albin Kurti ndodhet në pragun e pushtetit” thekson se naiconalisti i majtë shpreson rikthimin në pushtet në zgjedhjet e reja.

“Këtë moment e pret Albin Kurti që nga marsi. Gjukata Kushtetuese në Kosovë vendosi të hënën për zgjedhje të reja brenda 40 ditësh. Ato mund të sjellin sërish në pushtet, Albin Kurtin dhe partinë e tij ‘Vetëvendosje’”, shkruan NZZ.