Vuаni nga аroma e kеqe e gojëѕ? Рërzieni këta përbërës të thjeshtë në mëngjes për një frymëmarrje të freskët gjatë gjithë ditës

S’ka asgjë më të si kletshme se të qëndroni pranë dikujt që vuan nga problemet me erën e gojës, apo e kundërta, të qëndroni me frikën se mund të shqetësoni të tjerët me aromën tuaj të gojës. Sado që mund të përtypni karamele ose çamçakëzë, ato janë një zgjidhje e përkohshme dhe e jashtme e problemit.

Ky është një problem që duhet trajtuar së brendshmi dhe përzierja e përbërësve me veti të fuqishme pastruese për organzimin, do të jetë çelësi për problemin tuaj.

Përbërësit: 2 mollë mesatare, 1 limon, 5 gjethe lakre, 1 tufëz majdanoz, 1 copë xhinxher.

-Lani me kujdes të gjithë përbërësit

-Shtrydhni limonin për t’i marrë lëngun

-Përzieni gjithë përbërësit në frulator

-Pijeni menjëherë për t’u siguruar që antioksidantët të jenë të gjithë aty

Lëngu i limonit është i pasur me vitaminë C, një nutrient me antioksidantë dhe veti antibakteriale. Lakra hyn tek perimet kruçifere të cilat kanë veti të eliminojnë toksinat dhe bakteret. Përmbajnë edhe squfur i cili detoksifikon trupin.

Majdanozi suporton veshkat dhe sistemin tretës duke eliminuar substancat helmuese nga trupi. Xhinxheri lufton inflamacionin dhe trupi nuk i lejon bakteret të mbijetojnë, përfshirë dhe ato që shkaktojnë erën e keqe të gojës.