Njihuni me vajzën shqiptare që u shpall më e bukura në Gjermani

Një shqiptare është shpallur më e bukura e Gjermanisë.

Arlinda Prenaj është bukuroshja me origjinë nga Kosova që mban kuroren e Miss Grand Germany 2020.

Pas këti triumfi Arlinda do përfaqësojë Gjermaninë në gara internacionale.
Miss Grand radhitet si një ndër 3 kompeticionet më të rëndësishme të bukurisë botërore.

Me një bukuri tipike shqiptare dhe linja përfekte trupore, Arlinda në të gjitha pjesëmarrjet ulet në fronin e më të bukurës pasi edhe në vitin 2019 ishte shpallu Miss Grand Kosovo.