Qyteti më i ftohtë në botë, fotot shkëputur nga një ëndërr e bardhë (FOTO)

I vendosur në jug të Rrethit Arktik, në Lindjen e Largët të Rusisë, Yakutsk është i njohur për klimën e ashpër.

Yakutsk ka temperaturat më të ftohta të dimrit krahasuar me çdo qytet të madh, me një temperaturë mesatare mujore në janar -38.6 gradë Celcius.

Yakutsk ndodhet rreth 450 kilometra në jug të Rrethit Arktik dhe është kryeqyteti i Republikës Sakha të Rusisë.

Për më tepër mund të shihni fotografitë në galerinë që shoqërojnë këtë lart. /albeu.com/