Vajza e Rita Latit i çudit të gjithë: Me gurët që më kanë hedhur po ndërtoj katin e tretë unë

Është shumë e thjeshtë kur rruga është e shtruar mund të veshësh një palë taka dhe të bësh rrugën qetë-qetë, por nuk do ketë të njëjtin emocion kur ti prek edhe ato gurët pas shpine apo dhe kur të t hyhet taka nga ndonjë gropë që është aty“.

Crying the network with provocative photos, Roza Lati reveals how much money was paid by Instagram

Ky ishte një ndër mesazhet më domethënës që bukuroshja Xhensila Pere dha mbrëmjen e sotme në emisionin WHY Not në Rtv Ora.

Si ajo ashtu dhe moderatorja Roza Lati treguan se për të arritur këtu ku janë sot kanë preferuar t’ja dalin mbanë me forcat e tyre duke kaluar çdo vështirësi dhe gur që të tjerët i kanë hedhur para për ti ndaluar.

Ashtu si dhe shprehja e famshme thotë që “Me gurët që hedhin ndërto kështjella” Roza Lati tregon se është në katin e tretë të kështjellës duke lënë të kuptohet se pavarësisht gjithçkaje ajo vazhdon të jetë e fokusuar te puna e saj dhe të arrijë qëllimet që i ka vendosur vetes.