Delja, dhia dhe tre qengja “mëѕујnë” ndërtеѕën e bаѕhkiѕë – madje edhe ѕulmojnë zуrtarët

Një tufë kafshësh ka shkaktuar kaos para një bashkie të qytetit dhe ndoqi zyrtarët, pasi u arratisën nga një fermë.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet e kapura nga kamerat e sigurisë janë shpërndarë në mediat sociale tregojnë se delet, dhitë dhe tre qengjat që “bastisin” Bashkinë e Nevsehir në Turqi, në orët e mëngjesit të ditës së hënë.

Siç thuhet më tej, ato u ngjitën shkallëve të bashkisë dhe ndoqën rojet e sigurisë që punonin atje para se të kapeshin.

Videoja u shpërnda në Twitter të hënën nga autoritetet lokale me mesazhin: ‘Ne jemi bllokuar nga një dele, një dhi dhe tre qengja”.

Kafshët i përkasin fermerit Hasan Unbulan, i cili raportoi se ishin zhdukur pasi gjeti rrethojën e tyre bosh kur era hapi portën gjatë natës. /Telegrafi/