“E keni dhënë ρυthjen e ρarë në tualet restoranti?” Lindi dhe Venera: Na vjen tυrρ ta tregojmë

Të ftuar në rubrikën “Tani mund të këndosh” tek E Diela Shqiptare ka qenë Venera dhe Lindi, një nga çiftet më simpatike të shoëbizit në Shqipëri. Ata kanë folur mjaft për jetën e tyre personale, gjërat që pëlqejnë dhe nuk pëlqejnë tek njëri-tjetri dhe si po funksionon lidhja e tyre.

Moderatori Ardit Gjebrea i ka pyetur ku e kanë dhënë puthjen e parë dhe çifti ngurroi t’ja tregonte sepse i vinte turp. Por Arditi këmbnguli dhe ata u detyruan ta tregonin.

Ardit Gjebrea: Ti si ia fitove puthjen e parë?

Lindi: Unë ia mora, ia vodha.

Ardit Gjebrea: Ku?

Lindi: Jo nuk e themi.

Ardit Gjebrea: Pse?

Lindi: Nuk e themi sepse sa herë që e kemi thënë, na i kanë marrë për keq këtu në Shqipëri.

Ardit Gjebrea: Mua mendja po më shkon në një tualet restoranti.

Venera: Jo, e di pse thotë Lindi kështu? Sepse sa herë i kemi treguar shoqërisë sonë, kanë thënë mos ia tregoni njeriu tjetër, mbajeni për vete sepse turp.

Në daljet tona të para doja që me Lindin të dilja siç dilja në Shkup, të jetë një park, të ishte i thjeshtë, nuk ishte nevoja të dilnim nëpër lokale e pube dhe unë i kërkoja të ishim gjëkundi në bar, piknik. Kështu shkojmë nga Liqeni dhe ne aty u puthëm, mirëpo kur ia tregojmë shoqërisë, thonë atje nuk bëhen punë të mira.

Ardit Gjebrea: Liqeni dikur ka patur një konotacion negative, por tani jo.

/tvklan.al