LAJMI I FUNDIT/ U Morren Vendimet E Reja Në Zvicër, Ja Çfarë Do Ndodh Tash E Tutje…

Shteti zviceran ka njoftuar se të gjitha dyqanet, baret dhe restorantet duhet të mbyllen nga ora 19:00, me qëllim të luftimit të kor0navirusit.

Këto rregulla do të hyjnë në fuqi me 22 janar të vitit të ardhshëm, përcjellë Gazeta Sinjali.

Ndryshe, Zvicra ka një ndër shkallët më të mëdha të infeksionit për numër të banorëve në Evropë dhe qeveria ka frikë se situata mund të dalë jashtë kontrollit gjatë festave të fundvitit.