Mjeku i Νjohur, Drini Dobi e Нυmbi Ιυftën me Коronаviruѕin.

Abcnews.al mëson se ai ndë rroi jetë mbrëmjen e sotme në një spital në Itali ku ishte dërguar pak ditë më parë për mjekim të speci alizuar, pasi u infektua.

Por pavarësisht përp jekjes së mjekëve në Shqipëri dhe Itali, doktori u shua. Doktori ishte mjaft i respektuar, e ndërsa përpos faktit që qeveria njoftoi pak ditë më parë heqjen e shpe nzimeve për kurimin e tij, miqtë dhe të njohu rit hapën edhe një faqe për mbledhjen e fondeve, por mjeku nuk arriti që të përballonte sëmundjen duke ndë rruar jetë.

“Te dashur miq, te gjithe ju qe e doni Drinin aq shume sa nuk e kisha perfytyruar dot me pare. Me ka ng rohur zemren ajo qe kuptoj se po ndodh ne Tirane e kudo. Shume njerez po kontribuojne financiarisht per te ndihmuar kurimin e Drinit ketu ne Monza te Italise.

Kam nje mirenjohje qe nuk di ta them dot me fjale. Une shpresoj shume qe Drini do ia dale se fuqite dhe energjia e tij jane vertet te medha” ishte mesazhi i gruas së mjekut, Florida Dobi dy ditë më parë, por që Drini nuk ia doli