Vendosi 8 thelpinj hudhër në një litër ujë dhe fitoi një pije mrekulli për të forcuar imunitetin..!

Për shtatë ditë, një herë në muaj, pini ujë hudhër çdo mëngjes. Bëjeni këtë zakon tuajin të shëndetshëm.

Uji i hudhrës: Pastron trupin nga të gjitha bakteret, viruset dhe toksinat
Hudhra përmban veti shëruese që natyrshëm luftojnë bakteret, viruset dhe kërpudhat.

Studimet dhe analizat laboratorike kanë konfirmuar se hudhra e gjallë vret patogjenët, ul yndyrnat në gjak dhe ul potencialisht presionin e gjakut.

Disa studime kanë konfirmuar gjithashtu se hudhra mund të stimulojë sistemin imunitar dhe të ngadalësojë rritjen e tumorit.

Për shtatë ditë, një herë në muaj, pini ujë hudhër çdo mëngjes. Bëjeni këtë zakon tuajin të shëndetshëm.

Kur duhet të pihet uji i hudhrës?
-para se të udhëtoni për të rritur imunitetin
-kur trupi ka nevojë të pastrohet nga toksinat
-në shenjat e para të një ftohjeje

PERBERESIT E NEVOJSHM:

8 thelpinj hudhër
1 litër ujë

PROCEDURA:

Qëroni një kungull, grijeni atë dhe priteni në gjysmë. Lani atë nën ujë të rrjedhshëm, pastaj vendoseni në një kavanoz. Hidhni një litër ujë mbi të dhe mbyllni kavanozin. Vendoseni në frigorifer për një orë përpara përdorimit.

Mënyra e përdorimit: Përzieni 50 ml ujë hudhër dhe 150 ml ujë të thjeshtë.

DITA 1: Pini një dozë të tillë çdo orë gjatë ditës.

DITA 2: Pini këtë dozë çdo dy orë ose të paktën tre herë në ditë.

Në ditët në vijim, pini ujë hudhër disa herë në ditë.

Ditën e katërt, sigurohuni që të përgatisni një dozë të re që do ta përdorni në tre ditët e ardhshme. Gjithmonë ruajeni ujin me hudhër në frigorifer