Klea Huta përlot me fjalët për Klodian Rashën/ Si ju bëri zemra t’i merrnit jetën, kush do t’i thajë lotët e nënës tani…

Ditën e djeshme pas mesnatës një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku 25 vjeçari Klodian Rasha është që ll uar nga një ef ektiv po li cie.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:45 në rrugën “Dritan Hoxha”. Për këtë ngjarje të rëndë kanë reaguar personazhe të njohur të showbiz-it, mes tyre edhe moderatorja Klea Huta.

Klea ka shkruar një status të gjatë në Instagramin e saj ku shprehet e rev oltuar mbi këtë veprim të pafalshëm të policit.

“Vetëm para pak orësh mora lajmin e ko bshëm të vr asj es së 25-vjeçarit. Cfarë po të ndodh o vendi im? Si vr i tet një fëmijë nëne me p lu mb në zemër në mes të natës nga një p ol ic i shtetit? Siii? As që dua t’ia di për shkakun. ai mund të ishte babai, burri, vëllai, kushëriri im, shok e mik, mund të isha unë por mbi të gjitha është jetë njeriu që ti po lic ia e shtetit tim e v r ave e ja preve jetën e ëndrrat në mes.

Drejtësia të bëjë detyrën dhe pse jetën nuk ia kthen më mbrapsht atij e lotët e nënës s’i than dot kurrë më. Nuk mund ta besoj që kjo ndodhi në vendin tim