Ηυmbi ѕhoqеn, 19-νjeçarja роѕton νidеo mеѕ lоtëνе nga ѕрitali

Pamjet e përp lasjes së rëndë që i kushtoi jetën një vajze të re në Kamëz kanë lënë pa fjalë opinionin publik.

22-vjeçarja Alida S. ndodhej në automjet me shoqen e saj Deni Doku, 19-vjeçe, kur kjo e fundit i preu rrugën një automjeti që vinte në kahun e kundërt.

Pas ojat ishin të rënda për 22-vjeçaren e cila hu mbi jetën në spital.

Dy të rejat duket se ishin të apas ionuara pas rrjeteve sociale.

Që prej momentit të ngjarjes që ndodhi të shtunën, Deni ka bërë disa postime në rrjetet sociale ku shpreh dhi mbjen për ngja rjen e rëndë.

Në një postim në TikTok, 19-vjeçarja shfaqet mes lotëve në ambientet e spitalit ku po merr mjekim, ndërsa bash këngjitur ka postuar foton e makinës Smart me të cilën u aksi dentua.

Më herët, në një postim në Instagram, ajo shkruajti:

“Nuk e di nga t’ia nis dhe si të flas për këtë person kaq të rëndësishëm për mua. Motra ime. Nuk e pranoj dot hu mbjen tënde. Më duket sikur po më pret në shtëpi, ashtu siç më prisje ti gjithmonë! Alida Ti je pranë meje. Ti do jesh gjithmonë pjesë e shpirtit tim, pjesë e zemrës time, e trupit tim. Je e pandashme, je pranë meje.

Gjithmonë do të mbetesh e tillë Alida ime, asgjë s’mund të na ndajë, as ajo natë e zezë, as fati tme rrues, as ajo skëterrë që më tro nditi fort. Asgjë. Je këtu më mua. U prefsh në paqe shpirt i bardhë. Jeta ime është e jotja dhe është mby llur aty ku u përfundua e jotja. Lulja më e bukur e parajsës, Të dua”.

Dy vajzat mbetën fillimisht të lënduara në aks identin e të shtunës.

Fatkeq ësisht 22-vjeçarja nuk arriti t’i mbij etonte pl agëve të marra dhe gjeti vdekjen një ditë më vonë në spital.

Ndërsa 19-vjeçarja Deni Doku ndodhet nën kujdesin e mjekëve