Ka Datëlindjen Sot/ Njihuni Me Infermieren Që Ja Foshnjen Tre Muajshe Në Shtëpi Për T’u Kujdesur Për Shqiptarët Me CO VlD-19

Rovena Rushiti është nga infermieret që përballet që nga f illimi i pandemisë me vi rusin co vid-19. Edhe pse kur pandemia mbërriti në vendin tonë ajo kishte vetëm 3 muaj që ishte bërë nënë, sërish zgjodhi që të ishte një nga ‘ushta rët’ e rreshtit të parë në ‘l uft ën’ me CO VID-19.

Së fundmi ka qenë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila ka zbuluar historinë e infermieres duke i uruar edhe ditëlindjen.

“Foshnja e saj ishte vetëm 3 muajshe kur Rovena Rushiti, infermierja e palodhur e spitalit Infektiv, vendosi të shërbejë për pacientët me #cov id19 dhe nuk është ndalur prej asaj dite, me përkushtim e vendosmëri të jashtëzakonshme, në misionin për të shpëtuar jetë