Lajmi i fundit! Dridhet Ѕhqipëria, tërmeti gоdet Durrësin

Një tërmet është ndier pak më parë në vendin tonë, ku sipas të dhënave epiqendra e tij ishte në Durrës.

Raportohet se goditja ka qenë 4.8 i shkallës rihter, me thellësi 5 km

Kanë kaluar pak më tepër se një vit, nga tërmeti i 26 nëntorit të 2019, i cili rezultoi tra gjik për Shqipërinë. 51 jetë u shuan dhe qindra të tjerë mbetën të pastrehë