“Më fal o ba që s’të ѕhрëtova dot”/ Vajza e Кasem Нysenbelliut rrëqeth me fjalët

“Më fal o ba që s’të shpë tova”, janë fjalët e vajzës së Presidentit të ‘Faxnews’, Kasem Hysenbelliut, Inës, pas vde kjes së babait të saj.

Mëngjesin e ditës së sotme në familjen Hysenbelliu ka pllakosur zia, pasi Kasem Hysenbelliu u nda nga jeta për shkak se nuk ia doli të fitonte betejën me sëm undjen vd ekjeprurëse të Co vid-19.
Të shumta kanë qenë reagimet, dhe ngushëllimet nga zyrtarë, politikanë, miq, punonjës për vd ekjen e Hysenbelliut, ku nuk ka munguar as reagimi i së bijës Inës, e cila ka rrënqethur me fjalët e saj.

Në disa postime që ka bërë në Instastory krahas fotos së babait të saj, Ina shkruan: Më fal baba që stë shpëtova dot. Ma këpute shpirtin o ba. Zemra ime që ua hape derën të gjithëve. Ah shpirti im që më le vetëm. Ishe më i miri prej nesh.