Pl as sh erri! Roza Lati nxjerr pamjet ‘in time’ të Megi Pojanit në Top Channel: A është e drejtë kjo? (Video)

Sh err mes Roza Latit dhe Megi Pojanit! Moderatorja e OraNeës, ka shp ërhtyer ndaj koleges së saj që prezanton rubrikën “Maskat” në “E diell”. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Lati ka kërkuar që liji për distancën sociale të zbatohet tek të gjithë njësoj.

Ajo ka publikuar një video ku shihet se si Pojanin e ngrenë dy djem lart në studio dhe e ulin më pas poshtë, duke qëndruar ngjitur me prezantuesen. Ky afrimitet, ka sjellë re voltën e Roza Latit, duke bërë që kjo e fundit të shp ërthejë në rrjetet sociale dhe të kërkojë drejtësi.

“Ca po ndodh keshtu????? A S’ESHTE LIGJI I BARABARTE PER TE GJITHE???? Jemi ne kohe pandemie dhe jemi nen presion qe de nohemi me gj obe nese afrohemi fizikisht ne studio, ne ekran, nderkohe po shoh rubrika – dhe emisione te tjera ne televizione te tjera qe po i lujn fenë duke qene ngjit e ngjit, e duke u preke e ferkuar….. CA DREQIN ESHTE KY MUHABET?????? A s’eshte ligji i barabarte per te gjithe, PO PYES EDHE NJEHERE????!!!!!”- shkruan Lati krah videos.

Nga ana e Megi Pojanit nuk ka asnjë reagim në lidhje me këtë çështje.