Pa asnjë ѕëmυndje ѕhoqërυese, kush është i riu elbasanas që hυmbi betejën me CO VID-19

Elbasani është një ndër qarqet më të prekura nga kor onav irusi duke numëruar deri më tani 75 të vd ekur dhe mijëra të inf ektuar që prej fillimit të pandemisë.

Gjatë 24 orëve të fundit në Elbasan ndë rruan jetën dy persona. Bëhet fjalë për një 73 vjeçar si edhe një 37-vjeçar, i quajtur Elton Gegolli shkruan abcneës.al.

Mësohet se të dy personat që ndë rruan jetën nuk kishin asnjë sëmund je shoqëruese.

Gegolli ishte i shtruar prej 10 ditësh në spital, por gjendja e tij është rënduar sëfundmi duke ndërruar jetë ditën e sotme