“Kam ndejtur shtatë ditë pa ngrënë, vetëm me ujë”: Hetem Ramadani bën deklaratën befasuese

Themelues i Health Revolution, Hetem Ramadani ka deklaruar se ka qendruar shtatë ditë pa ngrënë ushqim, vetëm me ujë.

I ftuar në ABC e Mëngjesit, ai ka treguar se ishte në Dubai në atë periudhë, madje luante edhe tenis.

Ramadani ka theksuar se pacientëve me Covid nuk u këshillohet të rrinë pa ngrënë pasi trupi krijon qeliza të ndryshme.

“Kam mbetur shtatë ditë pa ngrënë, vetëm me ujë. Nëse nuk hanë aktivizohet qeliza opoptozish dhe aktivizohen qelizat kancerogjene nëse hanë. Problem është se varet nga ushqimi që hamë, kam ndejtur 7 ditë pa ngrënë në Dubai në 50 gradë celsius dhe luaja tenis. Pacientët e mi ka ndejtur 33 ditë pa ushqim, pasi pas 33 ditësh trupi nuk ka uri, krijon trupi molekula që nuk na nevojë.

Lexo edhe: Elbasani me koncesion, rrugët do t’i jepen privatit me PPP
Ndërsa nga covid nuk këshillohet të rriuni pa ngrënë tre ditë se trupi krijon qeliza të ndryshme. Këshillohet vitamina, fara që përmban kalium, antioksidant. Për ndryshe në spital nuk po i ushqejnë mirë i japin bukë dhe nuk po e ecin mirë me shëndetin, pasi infalmacioni rritet”, tha Ramadani