“Ethet” e dimrit/ Temperaturat bien nën vlerat minus, këto vendet që zbardhen nga bora

Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të vijojë të jetë i ndikuar nga masave ajrore verilindore gjatë paradites duke kushtëzuar kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Por mesdita do të sjellë zhvillim të vranësirave duke gjeneruar reshje të izoluar shiu në Jug dhe Veri, ndërsa reshje të pakta dëbore do ketë në zonat e thella malore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15°C. Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 5 ballë