Britani: 3-vjeçari shqiptar, hit në internet, pozon për markat më të njohura

Së fundmi, mediat britanike kanë shkruar historinë e një voglushi shqiptar që është kthyer në një fenomen në internet për shkak të veshjeve të shtrenjta që ekspozon, transmeton albinfo.ch.

3-vjeçari Elension Sulaj jeton në Waltham Cross në Hertfordshire. Ai ka rreth 26 mijë ndjekës në rrjetet sociale, pasi nëna e tij i bën postime për firmat si Burberry, Versaçe, Gucci, Givenchy, Moschino and Ralph Lauren.

Nëna e Elensionit e ka pasion veshjen e djalit të saj, ajo i ka hapur llogari në rrjetet sociale që kur ai ishte vetëm 1 vjeç. Që nga ajo kohë, i ka mësuar vogëlushit të bëjë selfie dhe të lidhë marrëveshje me kompanitë e veshjeve, duke bërë marrëveshje me markat e kompanive të veshjeve më të mëdha.

Nuk është e pazakontë për një influencer me mijëra ndjekës të ketë një gardërobë të mbushur me rroba firmato, por është jashtë të zakonshmes kur ai është ende i mitur, transmeton tutje albinfo.ch.