Ja ku e festoi ditën e pavarësisë Sabri Fejzullahu me familjen!

Ai është konsideruar si legjendë e muzikës shqiptare.

Duke i dhënë frymë tjetër skenës muzikore, Sabri Fejzullahu për dekada me radhë ka arritur të jetë i pakrahasueshëm, shkruan “Kosovarja”.

Përveç muzikës, ai e shpreh anën patriotike gjithmonë, duke qenë krenar për shqiptarët

E sot me rastin e 28 Nëntorit, ai vendosi që bashkë me familje të shkojnë në Shqipëri, ku ndau disa momente të bukura nga atje.

Në një ambient festiv të veshur me veshje tradicionale, ai shkroi: Rrofte Shqiptaria,Urime Shqipetare 28 Nëntorin dhe diten e legjendarit Adem Jashari. Me Neren , Bunen , Vjollcen e Skenden per te festuar kete dite te madhe./Kosovarja