HOROSKOPI DIТОR, për Ditën E Diel 29 Nëntor 2020

HOROSKOPI dhe yjet na sugjerojnë ato hollësi të vogla, të cilat janë në gjendje të na bëjnë të kuptojmë gjithçka që fshihet pas magjisë së dashurisë

Dashi

Tani për tani misioni juaj i vërtetë i madh është të rivendosni gjithçka dhe të filloni nga e para. E kaluara nuk ka më rëndësi, tani e tutje duhet të shikosh të ardhmen me sy tjetër dhe me një frymë të re. Pjesa e dytë e kësaj dite do të jetë shumë më e mirë dhe mund t’ju japë emocione pozitive. Gjatë kësaj kohe ju keni lënë plotësisht pas dore miqësitë për t’iu përkushtuar vetëm punës: një gabim që mund t’ju kushtojë shtrenjtë. Do të duhet të përpiqeni të rigjeni tokën e humbur, duke u kthyer për të kontaktuar dhe marrë pjesë në ata njerëz që kanë qenë një pikë e rëndësishme referimi për ju.

Demi

Do të jetë e rëndësishme për miqtë e Demit, që të tregojnë një gjendje të mirë të situatës ekonomike dhe të veprojnë në mënyrë që gjërat të përmirësohen. Sidomos pjesa e dytë e vitit ishte shumë e shtrenjtë por të ardhurat nuk ishin edhe aq. Kjo është arsyeja pse është mirë të filloni 2021 me këmbën e djathtë dhe t’i vendosni gjërat përsëri në rregull. Viti i ri nuk do t’ju lejojë të bëni fluturime të zbukuruara, të paktën nga pikëpamja ekonomike. Më mirë të luash në mbrojtje dhe të presësh kohë më të mira.

Binjakët

Hëna në shenjë më në fund mund të zhbllokojë disponimin tuaj. Gjatë javëve të fundit, disa mekanizma ishin bllokuar dhe ju bënë të ndiheni keq. Edhe nëse nuk keni ide të qarta tani, viti i ri do të jetë plot me projekte stimuluese që mund t’ju japin një kënaqësi të madhe. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, tani e tutje do të duhet të përpiqesh të veprosh për të gjetur diçka të re dhe intriguese.

Gaforrja

Në këtë moment ju jeni shumë më konkret dhe realist. Keni lënë mënjanë iluzionet dhe dëshironi të synoni vetëm qëllimet e arritshme, për të shmangur zhgënjimin. Për disa ditë ka ndodhur diçka brenda jush, që ju ka nxitur të jeni gjithmonë dhe vetëm vetvetja, pa maska ​​dhe pa falsitet. Ndonjëherë i keni thënë vetes gënjeshtra për të ecur përpara, por tani thjesht doni ta merrni jetën tuaj në dorë me shumë sinqeritet, veçanërisht në raport me veten.

Luani

Shpesh ndiheni të rrethuar nga shqetësimet e të tjerëve. Shumë njerëz priren t’ju ngarkojnë me përgjegjësi, për të mos marrë të tyret. Midis të Premtes dhe të Shtunës ju është dashur gjithashtu të përballeni me disa momente unifikuese ose të komplikuara dhe e gjithë kjo ju vë në një krizë. Kohët e fundit ju jeni ndjerë i dobët dhe i pamotivuar, por është vetëm një fazë kaluese e diktuar edhe nga situata të jashtme dhe nga ky moment i vështirësive, në një nivel global. Këtë të Dielë do të duhet të përpiqeni të relaksoheni dhe të mos lini gjëra të tjera për të bërë.

Virgjëresha

Pjesa e parë e javës së ardhshme do të jetë shumë intensive dhe e frytshme, ndërsa pjesa e dytë do të ketë patjetër një rënie. Po dilni nga një situatë shumë e komplikuar ku jeni dalluar për mbajtjen e shiritit drejt dhe mos humbjen e busullës. Këto ditë do të jetë më mirë të shmangni lodhjen e tepërt, ose qëndrimin zgjuar vonë. Më mirë të përfitoni nga fundjava për t’iu përkushtuar familjes dhe për t’i dhënë vetes pak pushim. Kjo është veçanërisht e vërtetë për të rinjtë. Fillimi i dhjetorit do të sjellë disa përfitime të këndshme.

Peshorja

Asnjëherë si në këtë periudhë nuk është e rëndësishme të keni njerëz që janë të sinqertë dhe të aftë të përfaqësojnë një pikë referimi të vërtetë në jetën tuaj. Keni nevojë për njerëz që mund t’ju japin këshilla vetëmohuese dhe t’ju ndihmojnë të dilni nga situata të komplikuara. Sipas parashikimeve të Paolo Fox do të duhet të përpiqeni të dëgjoni mendimin e të tjerëve dhe të shmangni veprimin në “stomak”, pa reflektuar. Ndonjëherë pikërisht ata që mund të gjykojnë gjërat nga jashtë, arrijnë të jenë më objektivë dhe konkretë.

Akrepi

Kjo e diel do të fillojë shumë e vështirë, por do të bëhet më e mirë me përparimin e ditës. Prania e Venusit në pamje të shkëlqyeshme do të shfrytëzohet, veçanërisht nga ata që janë beqarë për një kohë të gjatë. Yjet ju këshillojnë të tregoheni më të guximshëm, veçanërisht nëse ka dikush që ju ka interesuar për një kohë të gjatë. Dy javët e ardhshme mund të sjellin përfitime të konsiderueshme, por vetëm për ata që dinë të shfrytëzojnë këto mundësi.

Shigjetari

Këtë të dielë do të jetë më mirë të kujdeseni dhe të ruani disa marrëdhënie me njerëz të rëndësishëm. Sidomos në pjesën e dytë të ditës, diskutime ose tensione të nxehta mund të dalin që nuk do të ndihmojnë çështjet tuaja. Shmangni polemikat sterile që nuk çojnë askund. Përkundrazi përfitoni nga kjo e dielë për t’u kënaqur me pak relaksim dhe me hobet që ju pëlqejnë më shumë. Në mbrëmje do të duhet të përpiqeni të shmangni orët e para, edhe sepse do të jetë një ditë stresuese dhe një javë po aq e kërkuar ju pret.

Bricjapi

Njerëzit e Bricjapit shkëlqejnë mbi të gjitha për të ditur se si të përshtaten me çdo situatë. Ata dinë të merren me njerëz të kulturave të ndryshme, dinë të përshtaten në vende krejtësisht të ndryshme, por gjithashtu dinë të dallojnë domosdoshmëritë dhe virtytet, kur situatat ndërlikohen. Në këtë periudhë të karakterizuar nga ngjarje të këqija në të gjithë botën, ju keni qenë në gjendje të mbani shiritin drejt pavarësisht gjithçkaje dhe të gjithëve. Muaji i ardhshëm i dhjetorit do të jetë veçanërisht i rëndësishëm për takimet dhe projektet e reja. Do të keni stimulim më të madh dhe njohuri të shkëlqyera.

Ujori

Fillimi i kësaj dite mund të jetë pak i vështirë, por në orët në vijim diçka do të përmirësohet dhe ju do të jeni në gjendje të gjeni qetësi. Jeni shumë me humor këto ditë. Ndonjëherë situata të caktuara janë të mira dhe herë të tjera jo. E gjitha varet nga mënyra se si zgjoheni nga gjendja shpirtërore e momentit dhe kjo mund të irritojë ata që ju rrethojnë. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, ata që nuk kanë mundësi të ndryshojnë jetën e tyre mund të ndryshojnë pamjen e tyre ose mund të ndryshojnë punën vetëm për hir të të bërit diçka ndryshe. 2021 do të jetë shumë intrigues për ata me projekte të reja në mendje.

Peshqit

Po përjetoni faza të alternuara që ngatërrojnë edhe njerëzit përreth jush. E shtuna ishte në dispozicion të gjithçkaje dhe të gjithëve, kurse e diela do të jetë një ditë e karakterizuar nga mendime të shkëlqyera, veçanërisht në pjesën e dytë. Nëse keni filluar kohët e fundit një histori, mund të krijoni hutim të madh tek ata që ju rrethojnë. Ndoshta duhet të sqaroni se çfarë dëshironi me të vërtetë dhe të shmangni mashtrimin e të tjerëve. Nëse një histori ka mbaruar, është më mirë të përpiqesh të ecësh para.