Shenjat që trеgоjnë se Ëngjëlli juaj Mbrоjtës po pеrpiqet të flasë me ju

Bèsimi në engjëjt mbròjtës është një hap i parë i rèndèsishëm në hápjen e zèmrès dhe shpirtit. Le të bèjmë një xhiro në botën mágjèpsëse të engjëjve dhe të zbùlojmë se cilat janë shènjat që trègojnë se engjëlli juaj mbròjtës është përpjèkur të kòmùnikojë me ju.

Shenja e parë, shíkoni vázhdimisht numra të dýfíshtë ose të trefishtë. Nëse keni përshtýpjen se disa numra përsèriten më shumë se të tjerët, ndòshta do të thotë se engjëlli juaj po pèrpíqet t’ju tèrhèqë vëmèndjen: ai duhet të kòmùnikòjë lájme për të ardhmen tuaj. Vèrini veshin çfarë ndòdh rreth jush kur shíkoni këto numra.

Shenja e dyte, fëmijët dhe káfshët shtëpiake janë të ndjèshèm ndáj pranisë së tyre. Ata kanë áftësínë të ndièjnë práninë e engjëjve. Nëse shíkoni fëmijën ose káfshën tuaj shtëpiake që shíkon dhe bùzëqèsh në tavan, për shembull, shtëpia juaj ka të ngjárë të ketë márrë një vizitë të veçantë.

Shenja e tretë, erë ëmbëlsirash. Nëse ndjèni një aromë ose erë të pazákontë të ëmbël, dijeni se mùnd të jetë Engjëlli juaj Mbròjtës që pèrpíqet të kòmùnikojë me ju. Mùnd të jetë aroma e ëmbël e një lùleje, një párfumi ose një gátimi që përpíqet të tèrhèqë vèmèndjen tuaj.

Shenja e katërt, shíhni ëndërr, të ëndërròsh që engjëlli juaj mbròjtës vjen për t’ju vizituar për t’ju kòmùnikuar një mesazh të rèndèsishëm nuk është aq e pámùndur. Prania e tij ju bèn të ndíheni të mbròjtur dhe të ndíhmuar dhe zakonisht shfáqet në kohë vèshtirèsish ose hùmbjesh.

Shenja e pestë, vini re ngjyra të ndèzura, a keni bèrë ndonjëherë një foto dhe keni vënë re dritë të ndrítshme, intensive ose tòpa të vegjël drite që nuk i kíshít vënë re me sy të lirë? Këto rrèze drite thùhet se trègòjnë kálimin e engjëjve.

Shenja e gjashtë, ndjèsia e paprítur e nxèhtësísë, një ndjesi e páprítur ngròhtësie dhe energjie janë shenja të pránisë së një engjëlli. Mbròjtësit tanë janë kríjesa me energji të madhe, e pamùndur mos të vihet re pránia e tyre.

Shenja e shtatë, gjèni vazhdimisht pupla të bardha. Gjetja e një puple të bardhë është një shenjë e fòrtë e pránisë engjëllore. Pendët e bardha ju kùjtojnë se jeni të dashur dhe të mbròjtur. Gjetja e pùplave në vende të pazákonta trègon práninë e engjëllit tuaj, një mënyrë për t’ju kùjtùar se nuk jeni vètëm në përbálljen tuaj me vèshtirèsitë.

Shenja e tetë, shihni fòrma engjëjsh në re. Të shtríhesh në një livadh dhe të gjèsh forma në retë mùnd të duket e parèndèsishme, por nuk është ashtu. Të shòhësh forma të vèçanta në re janë gjíthashtu mèsazhe nga engjëjt.

Shenja e nente, dëgjími i zërave të panjòhur. Dègjimi i zhùrmave ose zërave të panjòhur kur nuk e prísni është gjithashtu një shènjë se jeni vízítuar nga engjëjt tuaj. Mùndòhuni të dèshífroni fjalët që dègjoni, por dijeni se nuk është e lèhtë.

Shenja e dhjètë, muzikë engjëllore. Nëse páprítmas fílloni të dègjoni muzikë engjëllore, ju hápni zèmrèn tuaj ndáj víbrímeve shpirtërore. Dèrgimi i mesazheve përmes muzikës është një mënyrë e zákònshme që engjëjt të tèrhèqín vèmèndjen tonë.