“E doja ѕi vajzën timë”, flet vjehrra e nuseѕ nga Librazhdi: Nuk i nхorëm ne videot, ia çuam vetëm djalit në Gjermani

Pas dëshmive të 20-vjeçares, e cila tregoi për ngjarjen e rëndë dhe videon e tradhtisë së publikuar në medie, ka dhënë versionin e saj edhe vjehrra.

Ajo u shpreh në “News24” se me nusen e djalit kishin marrëdhënie shumë të mira dhe se nuk kishte dijeni se kush i ka shpërndarë pamjet e rënda në rrjetet sociale. Ndër të tjera ajo tha se e filmuan skenën për t’ia dërguar djalit i cili punon në Gjermani.

Në përfundim 20-vjeçarja në gjendje të rënduar psikologjike kërkoi që të fshihen videot e shpërndara gjerësisht, ndërsa tha se do të denoncojë të gjithë persona që ndodheshin atë natë aty.

Pjesë nga biseda:

Pyetje: çfarë ka ndodhur me ju dhe nusen e djalit? Kush i ka shpërndau videon?Vjehrra: Nuk jamë mirë, nuk e di se kush i shpërndau. E kisha si vajzën time.Pyetje: Pse nuk e mori djali në Gjermani nusen?Vjehrra: Në gusht do e merrte kur nusja të merrte pushimet.

Pyetje: Si e zbuluat?
Nusja: I thashë kishte zhurmë lart, jo me tha nusja.Pyetje: Pse e demaskuat në atë formë?

Vjehrra:I bëmë një foto që të na besonte djali që nuk ishte këtu.Pyetje: Si keni shkuar me nusen?Vjehrra: E kisha si gocën time.

Pyetje: Ju e keni zgjedhur si nuse për cunin?
Vjerra: Po bashkë me cunin.Pyetje: Djali si e përjetoi pamjet në Gjermani?

Vjehrra: Shumë keq.Vajza: Te keni turp se përse ma bëtë atë gjë.Vjehrra: Të kesh ti turp që e fute tjetrin në dhomë.

Vajza: Ka për të ardhur nga Zoti, kaq po të them.Vjehrra: Nëse e kam unë fajin më ardhë nga Zoti.Vjehrra: Unë nuk përfitova gjë.

Nusja: Do të bëj denoncim për ata njerëz, vjehrrin dhe vjehrrën dhe dua që të fshihen të gjitha videon e shpërndara.