U përplas nga makina, ndërron jetë 57-vjeçarja në Kamëz, arrestohet shoferi i bërë tapë

U përplaѕ nga makina, ndërron jetë 57-vjeçarja në Kamëz, arreѕtohet ѕhoferi i bërë taрë

Një akssident traagjik është regjistruar mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:00 në zonën e Kamzës. Drejtuesi i mjetit 35 vjeçar, i bërë tapë me alkool, ka për plasur shtetaset N. Sh., 57 vjeçe, dhe R. Ç., 20 vjeçe.

Për pasojë mësohet se ka n dërruar jetë 57 vjeçarja, teksa ka mbetur e pla gosur në gjendje të rëndë 20- vjeçarja.

Pas ngjarjes policia ka vënë në pranga shoferin e makinës që shkaktoi aks identin me një vi ktimë dh enjë të plagosur., konkretisht shtetasin S. D., 35 vjeç, banues në Tiranë.