Вurri e bën ΙΙom gruan me të cilën bаѕhkëjeton, dërgohet në mbajtje

Rastet e dhu nës në familje në vendin tonë, çdo ditë e më shumë janë në rritje. Në shumicën e rasteve, ato raportohen nga gratë të cilat përjetojnë dh unë psikike e f izike kryesisht nga bashkëshortët e tyre. E një rast i tillë është raportuar mbrëmë në Prishtinë, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se një 28-vjeçare e ka denoncuar në Polici burrin me të cilin bashkëjeton, për të cilin ka deklaruar se e ka rr ahur fizikisht.

Sinjali mëson e gjithë ngjarja ka ndodhur për shkak të një mosmarrëveshjeje të çiftit, e cila ka pasuar me sulm fizik nga ana e burrit që e grushtoi 28-vjeçaren.

Si pasojë e lëndimeve të cilat i mori shkaku i dhunës fizike, gruaja u detyrua të kërkojë ndihmë mjekësore.

Njësitet policore kanë shoqëruar të dyshuarin në stacion policor për intervistim dhe ndaj tij është iniciuar rasti ‘Dhu në në familje’.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh.