Ngαtërroi ujin me rαki, νdeѕ trαgjikiѕht 2-νjeçαri

Një n gjarje traаgjike është regjistruar paraditen e sotme në fshatin Sul, Devoll.

Një fëmijë 2-vjeçar ka mbërritur i pajetë në ambientet e spitalit të Bilishtit.

Nga të dhënat e para dhe deklarimet e stafit mjekësor, dy shohet se fëmija ka h umbur jetën pasi ka konsumuar

aksidentalisht një sasi pije alkoolike, konkretisht raki nga një shishe që familjarët e kishin lënë në banesë.