E RËNDË/ Mëѕuesja doli para рlumbave për të mbrojtur nxënëѕit, baѕhkëѕhorti νdeѕ dу ditë më раѕ

Bashkëshorti i një prej mësueseve të cilat u vr anë gjatë një sulmi me armë në Teksas ka h umbur jetën si pasojë e një ataku në zemër.

Irma Garcia, 46-vjeçe, ishte një nga dy mësueset që mbetën të v rara pasi një adoleshent hapi zjarr të martën në Uvalde, Tekas.

Si duket bashkëshorti i saj, nuk e përballoi dot dhimbjen e madhe dhe ditën e djeshme është ndarë na jeta.

Ka qenë nipi i çiftit ai i cili bëri me dije lajmin e hidhur duke thënë se ai v diq nga pikëllimi.

Të enjten, bashkëshorti, Joe si duket nuk e përballoi dot më dhimbjen dhe ndërroi jetë. “Ju lutemi lutuni për familjen tonë. Zoti na mëshiroftë”, shkroi ai.

Ata ishin të martuar prej 24 vitesh dhe kishin katër fëmijë. Të mbijetuarit nga të shtënat kanë treguar se si Irma dhe kolegja e saj mësuese Eva Mireles, 44 vjeç, v diqën duke mbrojtur nxënësit nga plumbat.

“Ajo ndërroi jetë me fëmijët në krahë duke u për pjekur t’i mbronte”,shkroi një prej familjarëve.