Makina doli nga rruga dhe u kthye përmbys, Ηυmb jeetën zyrtari i lartë shqiptar/ Dy të tjerë janë në gjendje të rëηdë

Pamje:

Një ak sid ent i rëndë ka ndodhur në Iballë të Pukës. Ndahet nga jeta Mark Ndou, Drejtor i Inspektoriatit të Mbrojtjes së Pyjeve në Shkodër.

Ndezën qirinj për νίktimat e Berlinit – Periskopi

Mjeti me të cilin po udhëtonte ka dalë nga rruga duke berë që Ndou të hυmbë jΕtën. Dy shtetas të tjerë, punonjës të pyjores janë dërguar me helikopter drejt Tiranës.

Mark Ndou mësohet se ishte nisur për punë drejt Iballës për inspektim në pyje, por ka humbur jetën në këtë ak sid ent tr agj ik.

Prej 7 vitesh ishte në krye të Inspektoriatit të Pyjeve ndërsa më përpara ka qënë edhe anëtar i këshillit bashkiak të Shkodrës, nën siglën e Partisë Socialiste të moderuar PSM.