Vritеt 37-νjeçarja shqiрtare në Itali, goоditet me thíkë рara ѕhtëpiѕë së ѕaj

Brunilda Halla 37 vjeç, një shqiptare që jetonte prej vitesh në Itali, është v rarë pas goditjes me thikë përpara shtëpisë së saj.

N gjarja ndodhi të mërkurën në zonën e Raguzës. 37-vjeçarja u go dit me th ikë nga një person. E plagosur, arriti të futej brenda shtëpisë së saj. Në vendngjarje mbërritën forcat e policisë dhe ambulanca, por fatkeqësisht nuk mundën të bënin asgjë për gruan shqiptare. Ajo ndërroi jetë sapo shkoi në spital për shkak të gjаakderdhjes.

Gazetat lokale italiane raportojnë se ajo u goоdit me thikë përpara syze të djalit të saj 11-vjeçar, por hetuesit nuk e konfirmojnë një fakt të tillë.

Policia nisi menjëherë hetimet për këtë ngjarje dhe nga analizimi i kamerave të sigurisë identifikoi një person të dyshuar. Ky i fundit u arre stua në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mediat italiane raportojnë se autori e ka pranuar krimin. Megjithatë motivet e vrasjes janë ende të paqarta.

Brunilda Halla ishte e martuar dhe nënë e dy fëmijëve. /tvklan.al