Iѕh-konkurrentja e Për’рuthen: Kam qenë në burg për ѕhkak të iѕh-it

Hyrja e konkurrentes Laureta Zyba në emisionin Për’Puthen bëri bujë të madhe mediatike. Përveç faktit se ajo është motra e njërës prej vajzave që ishte si konkurrente në program, ajo u përfol në media rreth të shkuarës së saj të errët.

Ndërsa, së fundmi ishte e ftuar në emisionin “Shqipëria Live”, ku tregoi në detaje të gjithë historinë.

Ajo e pranoi se ka qenë në burg për një periudhë të shkurtër dhe zbuloi se shkak i arrestimit ishte partneri i saj asokohe, i cili sipas saj ishte shtetas malazez.

E pyetur nëse personi në fjalë është Vali Corleone, Laureta u shpreh se fotot që qarkullojnë nëpër rrjete sociale janë montazh.

“Kam qenë në burg dhe është një periudhë që është shumë e tmerrshme për mua, më keq nga sa njerëzit e flasin apo e përshkruajnë. (Pyetje) Je arrestuar për vrasje dhe prostitucion? Po. Të them të vërtetën kam qenë shumë e vetëdijshme kur jam futur në atë emision sepse historia që më ka ndodhur është bërë bujë.

Nuk e kam pasur shansin të them të vërtetën. Kam pasur një djalë që ka pasur të bëjë me shtetin, ka qenë i dashuri im. Kemi qenë bashkë 8 muaj, në burg nuk kam qëndruar as një muaj. Akuzat ishin të tilla. Nuk ka qenë për prostitucion, ai ka pasur gjërat e veta brenda shtetit të vet, malazez ka qenë. Deri në momentin e arrestimit e kam njohur si kroat. Nuk është Vali Corleone, janë montazhe.”, tha ajo.

Disa muaj më parë, u raportua nga mediat kosovare se ish-konkurrentja është arrestuar moshën 23-vjeçare si bashkëpunëtore me një grup kriminal. Ajo u vendos në pranga në një operacion policor në vitin 2018 së bashku me tre persona të tjerë, dy shtetas malazezë të cilët ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje dhe një shtetas serb