Bënë për ѕрital shqiрtarin, Poliсia shoqëron 8 tifozë të Feyenoord

Policia e Tiranës ka shoqëruar tetë tifozë të Feyenoord, pasi mbrëmjen e sotme te 9 katëshet janë përleshur me grushte me një shtetas shqiptarë. Blutë bëjnë me dije se banori i Tiranës është dërguar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në gjendje të dehur, tifozët holandezë janë përleshur me shqiptarin duke e bërë këtë të fundit për spital. Neësbomb.al ka siguruar pamjet nga sherri, ku shtetasi me inicialet A.G shihet pa ndjenja në tokë.

Burime nga Spitali i Traumës për newsbomb.al, bëjnë me dije se 45 vjeç është koshient dhe komunikon me mjekët. Edhe plaga që qytetari i Tiranës ka në kokë është sipërfaqësore dhe është mjekuar.

Mjekët janë duke bërë ekzaminime të mëtejshme për t’u siguruar për gjendjen e pacientit. Kujtojmë se Tirana është bërë kryeqendra e futbollit, teksa nesër në 21:00 Roma dhe Feyenoord luajnë finalen e Conference League në “Arenën Kombëtare”.