“Më taΙΙte рrej kohëѕh”, detaje nga νraѕja e роlicit në Tiranë nga kolegu 25-νjeçar

Tirana është trоonditur nga një ngjarje e rëndë e ndodhur mbrëmjen e sotme në Komisariatin nr.3. Efektivi i policisë L. Z. ka qëlluar 6 herë me armë ndaj kolegut të tij Ç. S, 55-vjeç.

Nga informacionet paraprake bëhet me dije se 25-vjeçari Z. ka qëlluar ndaj kolegut të tij pasi ky i fundit sipas tij e tallte vazhdimisht dhe e ngacm onte me fjalë.

Edhe më parë dyshja kishte patur debate me njëri-tjetrin por sot pak para se të merrnin turnet debati mori përmasa të mêdha.

Vi ktima kishte 20 vite në radhët e policisë ndërsa autori prej një viti e gjysmë iu ishte bashkuar forcave të policisë. Efektivi Ludian Zaimi është ndaluar në ambientet e Komisariatit dhe pritet marrja në pyetje e tij për zbardhjen e plotë të ngj arjes.