Martova fеmren e gаbuar, ajo më rrеh sa herë i bie derës! Dua ndihmën tuaj

Gjýkata vèndosi që Fatmir Mùrrízi të banojë në një nga dhomat e bánesës sòciale në Durrës. Por vèndimi ka índínjuar ish-gruan e tij, Bukùrie Dèrvíshin, e cila prètendon se ish-burri e dhùnòn, por edhe Murrizi prètendon se është ai i dhùnùari në këtë mes, edhe fízíkisht.

“Më rrèh ish-gruaja. Ajo ka një vit e gjysmë që më ka nxjèrrë jashtë nga shtëpia, ku jèton me dy djemtë tanë. Ajo më ka dègjènèruar në pùblik, e më ka lènë jashtë banesës, nuk kam asnjë mùndësi të shkòj díku tjetër”, tha ai.

Sipas tij ato që ajo thòtë në media nuk jánë të vèrteta.

“Ish-gruaja ka máshtrùar gjýkátën, opínionin publik, gjýkátën dhe pòIícínë, më qëIIimin e vetëm që të më mbájë mua larg.

Jam dùrrsak i vjetër… u mártova me gruan e gábuar. Dua vetëm të jètoj aty dhe të rri me djemtë. Nuk i tròkas dot në derë…”, tha ai.

Nga ana tjetër Bukùria, 44 vjeçe, kèrcènoi të hídhèj nga kati i tretë, sepse nuk mùnd të jètojë nën të njëjtën çati me personin që e dhùnòn.

Edhe pse gjýkáta i ka dhënë të drejtë Murrizit të jètojë në një nga dhomat, ai e ka të pamùndur sepse Bukùria kèrcènon me vètèvrásje. Çifti ka dy fëmijë të sèmùrë.