Nxënëѕi i klasëѕ së gjashtë u gjet i shtrirë në dуѕheme nga vëllai i tij, policia јер detaje për νdekjen e tij

Një nxënës i klasës së gjashtë nga Vushtrria është gjetur i v dekur nga vëllai i tij. Sipas policisë v iktima është gjetur i shtrirë në dysheme.Në vendin e n gjarjes ekipi mjekësor ka konstatuar vd ekjen e tij, teksa trupi i pajetë i v iktimës është dërguar në IML për obduksion.
Njoftimi i plotë i policisë:

VDEKJE E DYSHUAR /Vushtrri 21.05.2022-14:12. Një mashkull kosovar ka raportuar se në shtëpi ka gjetur vëllain -vi ktimën mashkull kosovar (i mitur) të shtrirë në dysheme. Njësit relevante dhe ekipi mjekësor kanë dalur në vendin e ngja rjes ku është konstatuar v dekja e vi ktimës.

Trupi i pajetë i vi ktimës me vendim të prokurorit është dërguar në IML për Obduksion. Rasti vazhdon të hetohet.Lajmi për vdekjen e tij u u bë fillimisht i ditur nga shkolla SHMF ‘Liria’ Strofc ku nxënësi vijonte mësimet në klasën 6-të.

“Me pikëllim të thellë e zemër të thyer, ju njoftojmë se sot u nda nga jeta një engjëll i shkollës sonë. F. M. ishte nxënës i klasës VI. Ai ishte një nxënës i mirë, i hareshëm dhe përplot jetë.

Ngushëllime familjes, farefisit, nxënësve dhe mësimdhënësve për këtë ndarje të dhimbshme e të papritur! U prehsh në paqe, i dashur F”, thuhet në njoftimin e shkollës.